.𖥔 ݁ ˖๋ ࣭ ⭑
.𖥔 ݁ ˖๋ ࣭ ⭑
Realia Londyn roku 2026 niemal nie widzi słońca. Deszcz spływa po szybach wieżowców, zalewa ulice i zbiera się w ciemnych zaułkach miasta. Neonowe światła odbijają się w mokrym asfalcie, a tłumy ludzi przesuwają się przez stacje metra, nie zwracając uwagi na twarze mijane każdego dnia. W tym samym tłumie żyją wampiry.

Wampiry od wieków funkcjonują w cieniu. Część z nich ledwo utrzymuje się przy życiu. Wygłodzone, agresywne i wyniszczone ukrywają się w opuszczonych budynkach, kanałach i podziemiach miasta. Inne należą do starych rodów posiadających ogromne wpływy. Kontrolują firmy, kluby nocne, prywatne kliniki i sieci informatorów. Ich nazwiska pojawiają się wśród elit Londynu.

Za wampirami polują łowcy. Niektórzy działają dla tajnych sekcji rządowych, które od lat ukrywają prawdę przed społeczeństwem. Inni pracują samotnie. Byli żołnierze, policjanci, ludzie szukający zemsty albo ci, którzy całe życie wychowywani byli do walki z nocnymi istotami.
Blog fabularny Londyn wampiry współczesność
highlight
administracja
Kontur; discord: @kon1ur
Aktualia Rok 2026 przyniósł londyńskiej społeczności wampirów okres napięć i politycznych zmian. Istoty nocy nadal funkcjonują w ukryciu, zachowując ostrożność wobec ludzi oraz organizacji zajmujących się tropieniem nadnaturalnych zagrożeń, jednak w ostatnich miesiącach coraz częściej mówi się o możliwym przymierzu zawartym pomiędzy trzema najpotężniejszymi rodzinami wpływającymi na życie londyńskiego podziemia. Według krążących plotek sojusz ma ustabilizować sytuację w mieście, ograniczyć konflikty pomiędzy rodami oraz umocnić ich kontrolę nad najważniejszymi dzielnicami i nocnymi interesami stolicy. Choć żadna ze stron oficjalnie nie potwierdziła tych informacji, przygotowania do wielkiego balu celebrującego zawarcie porozumienia zdają się jedynie podsycać spekulacje.
⊹ Karty Postaci ⊹

Każdy gracz musi stworzyć kartę postaci, która może bazować na gotowym kodzie do karty postaci.


Nie narzucamy treści karty, ale pamiętaj, że jest to wizytówka Twojej postaci.


Kart postaci nie numerujemy.


Wszelkie dodatki do kart postaci należy datować z datą 2020 lub wcześniejszą.


Obowiązkowe etykiety do każdej karty postaci to: imię i nazwisko postaci, wasz pseudonim z blogosfery, karta postaci.


Nie narzucamy tytułu w karcie postaci. Wpisujecie, co wam się podoba.


W treści karty znaleźć się muszą: imię i nazwisko postaci, wiek, wskazanie roli: wampir, łowca czy śmiertelnik.


Po 200 oduatorskich komentarzach pod kartą postaci należy opublikować post z nową kartą i poprosić administrację w odpowiednim dziale o podmianę linków.


Nie posiadamy limitu postaci.


Nie trzeba rezerwować wizerunków, jeśli korzysta się z pojedynczych zdjęć nieznanych osób, ale jeśli zależy ci na rezerwacji, zgłoś to w odpowiednim temacie.
⊹ Posty oraz aktywność ⊹
⊹ Pisanie wątków ⊹


Pod kartami postaci pozostawiamy jedynie komentarze odautorskie!


Aby rozpocząć rozgrywkę fabularną/wątek/fabułę z inną postacią, opublikuj post z opisem wątku. Do treści posta możesz (nie musisz) użyć gotowego kodu. Historię rozpisujecie w komentarzach pod tym właśnie postem. Obowiązujące etykiety: imiona i nazwiska postaci biorących udział oraz hasło wątek.


Aby orientować się w prowadzonych wątkach proponujemy, nie jest to jednak obowiązkowe, aby założyć post z chronologią. Aby założyć post z chronologią możesz (nie musisz) skorzystać z gotowych kodów. Opublikuj post z chronologią z datą na 2020 rok lub wcześniejszą i podlinkuj chronologię w karcie postaci.


Stwórz post opisujący istniejące relacje Twojej postaci. Aby założyć post z relacjami możesz (nie musisz) skorzystać z gotowych kodów. Opublikuj post z relacjami z datą na 2020 rok lub wcześniejszą i podlinkuj relacje w karcie postaci.


Wskazane jest publikowanie opowiadań o Twojej postaci, ale nie są one obowiązkowe. Chcemy o twojej postaci wiedzieć jak najwięcej! Skorzystaj z wzoru na początek opowiadania. Do każdego opowiadania dodajemy następujące etykiety: imię i nazwisko, pseudonim z blogosfery, opowiadanie.


Nie musisz, ale możesz pokusić się o założenie posta z telefonem postaci. Aby założyć post z telefonem postaci możesz (nie musisz) skorzystać z gotowych kodów. Opublikuj post z telefonem z datą na 2020 rok lub wcześniejszą i podlinkuj telefon w karcie. Do każdego posta z telefonem dodajemy następujące etykiety: imię i nazwisko, pseudonim z blogosfery, telefon.

⊹ Limity czasowe ⊹


Aby nie przysłaniać zbyt często treści innych autorek i autorów, narzucamy limity czasowe.


Pomiędzy kartą postaci a kartą postaci — 3h oraz co najmniej 2 komentarze pod kartą.


Pomiędzy karta postaci a opowiadaniem — 24h plus minimum 2 komentarze pod opowiadaniem.


Pomiędzy karta postaci a rozgrywką fabularną/wątkiem/fabułą z inną postacią — brak limitu.


Pomiędzy rozgrywką fabularną/wątkiem/fabułą z inną postacią a kartą postaci — 1h bez limitu względem komentarzy.


Pomiędzy rozgrywką fabularną/wątkiem/fabułą z inną postacią a opowiadaniem — 1h bez limitu względem komentarzy.


Pomiędzy rozgrywką fabularną/wątkiem/fabułą z inną postacią a rozgrywką fabularną — brak limitu.


Pomiędzy opowiadaniem a opowiadaniem — 24h oraz co najmniej 2 komentarze pod opowiadaniem.


Pomiędzy opowiadaniem a kartą postaci — 3h oraz co najmniej 2 komentarze pod kartą.


Pomiędzy opowiadaniem a rozgrywką fabularną/wątkiem/fabułą z inną postacią — brak limitu.

⊹ Obecności i urlopy ⊹


Na blogu występują comiesięczne listy obecności trwające tydzień. Karty postaci osób, które nie zgłosiły obecności, zostaną przeniesione do wersji roboczych.


Aby uniknąć przesunięcia karty do wersji roboczych, należy zgłosić urlop w odpowiednim dziale. Maksymalny czas urlopu to dwa miesiące. Po tym czasie karty postaci danej osoby zostaną przeniesione do wersji roboczych.


Jeśli zniknęliście a marzy wam się powrót, chęć tę należy zgłosić w odpowiednim temacie. Cieszymy się, że do nas wracasz! No hard feelings. ☺

⊹ Wartości ⊹
Bunt Ikara powstał z potrzeby tworzenia przestrzeni, w której każdy może czuć się bezpiecznie, widziany i traktowany z szacunkiem.

Wspieramy ludzi — bez względu na płeć, tożsamość, orientację, wyznanie, pochodzenie, neurotypowość czy używane zaimki. Wierzymy, że różnorodność jest wartością samą w sobie i że to właśnie ona napędza literaturę, narrację i wspólnotę.

Nie akceptujemy treści ani postaw, które naruszają prawa człowieka, promują nienawiść lub wykluczenie.

Jednocześnie stawiamy jasne granice: nie publikujemy ani nie promujemy tematów związanych z gwałtem, przemocą seksualną ani brutalnym, pornograficznym okrucieństwem, przemocą wobec zwierząt, torturami, gloryfikacją nadużyć, mową nienawiści, dehumanizacją, wykorzystywaniem nieletnich ani treściami służącymi szokowaniu kosztem cudzej krzywdy.

Bunt Ikara to miejsce dla osób, które chcą tworzyć treści odpowiedzialnie, z wrażliwością na innych i odwagą w eksplorowaniu świata, ale nie kosztem czyjegoś bezpieczeństwa.
Za kodowanie oraz grafikę Buntu Ikara odpowiada Kontur. Wszelkie prawa autorskie do kodów są zastrzeżone.
krok po kroku strona główna karty postaci realia FAQ zapisz się discord administracja poszukiwania

środa, 17 czerwca 2026

Cennymi informacjami się obracamy... ile za nie odasz?

17.06 pisane przez Isobel de Kant oraz Chastity WuZbieraczki / Nowe Znajomości

1 komentarz

  1. Znudzona siedziała przy biurku ogarniając papiery. Noc była młoda, lokal miał przerwę na reorganizacje, personel sie wymieniał a przy wejściu stali już ochroniarze. Oczekiwała nudnego wieczoru. Wstała od biurka by krótkim korytarzem przejść się na mały obchód budynku, posprawdzać magazyn i wymienić się z informacjami z personelem. Czasem się zastanawiała, po co jej to było? Jednak siedzenie w dworku tez nie było zbyt produktywne, dlatego przyjęła na siebie ten jakże ryzykowna role informatora albo ewentualnie też pośrednika. Informacje były cenne. Były też niebezpieczne, ale czymże byłoby to nieżycie bez niebezpieczeństw. Wieczną nudą.
    - Tedd, czekam na pozycje w zaopatrzeniu - powiedziała do wampira, który jej sie akurat napatoczył pod stopami. Isa ubrana była dzisiaj w krwisto-czarny top, dżinsy przylegające do ciała i szpilki, które nawet dla niej były zbyt głośne. Tyle, że dzięki nim była słyszalna dla każdego pracownika, którzy wiedzieli, że jak szła to trzeba było sie uwijać i nie było zmiłuj sie - inaczej odczuwali jej niezadowolenie na własnej skórze. I niech nie zmyli kiełki jej drobna sylwetka i młody wygląd. Dar i przekleństwo w jednym.
    Pomasowała nos. To raczej nawyk niż rzeczywisty ból głowy.
    - szefowo - podał jej arkusz. Wzięła je do ręki i wróciła do biura. Usłyszała za sobą ciche westchnienie i ulgę. Uśmiechnęła drapieżniej. Strach był dobry. Pomagał w interwencji, gdy jakiś wampir zaczął rozrabiać lub też próbował przemycić "przekąskę" ze sobą. Nie pozwalała w swoim lokalu na łamanie regulaminu, do którego "zmusiła" swoich gości do przeczytania. Sam lokal działał w podwójnej formie od 50 lat i sie przyjął acz nie bez skarg i zażaleń. Jednak postawiła sprawę jasno: pożywianie zabronione na obszarze budynki i kropka. Nie podoba sie? Są inne lokale, ale nie jej domena. Sprzątanie trupów bywa problematyczne i papierkowe. Tych ostatnich starała sie unikać jak ognia, ale cóż... w końcu była tu właścicielka.
    Ah... musiała się napić. - pomyślała zamykając za sobą drzwi, ale nie do końca. Pozostała mała przestrzeń. Sięgnęła po karafkę z jej ulubioną krwią. Jasne, lepsza była ciepła, ale sama Isobel wolała schłodzoną. Z nalanym kieliszkiem wróciła do biurka mając nadzieje, ze szybko sie uwinie z biurokracją, i będzie mogła udać się na łowy.
    Wciągnęła sie w liczbach, gdy nagle usłyszała podniesione głosy przy bramce ochrony. Zerknęła na zegar. Nie minęło nawet 15 minut otwarcia dla nocnych, gdy już zdążyła sie interwencja. Boże, dlaczego mnie tak każesz? - mruknęła w przestrzeń - ochrona się tym zajmie - dodała do siebie wracając do laptopa i okienka zaopatrzenia. Jednak marzenia to cześć luksusu, który ja opuścił. Kłótnia dalej w najlepsze trwała a osoba, która ja wywołała usilnie starała sie tu wejść. Przeklikala okna i zerknęła na obraz z kamery na wejście. Kobieta o azjatyckim wyglądzie żywo coś gestykulowała.
    - Interesujące - oparła sie wygodniej o oparcie fotela i przyglądała się scenie leniwie sącząc własnego drinka. Gdy skończyła pić, oblizała resztki łapczywie z twarzy i wstała. Zdecydowała się przyjrzeć sie sprawie osobiście. Nie spiesznymi krokami przybliżała się do wejścia.
    - czy jest tu jakiś problem? - zapytała cicho.
    Jeden z dwóch ochroniarzy zerknął na nia i odstąpił na bok, by ja przepuścić, gdy go dotknęła.
    - szefowo, ta pani nie jest w stanie zrozumieć, że nie może wejść do budynku.
    - o.. - przyglądała sie jej przenikliwej. Nie lubiła pozycji, gdy ktoś nad nią górował a kobieta była wyższa od niej - musisz być bardzo zdesperowana, skoro chcesz tu wejść - zauważyła z lekkim uśmiechem, który nie sięgał oczu. Te były zimne.

    OdpowiedzUsuń

Aktywni: 0

Cieszymy się, że tu jesteś. Trafił_ś na blog fabularny Bunt Ikara, gdzie możesz wcielić się w wampira, łowcę wampirów albo zwykłego śmiertelnika.

Wiemy, że nasza oprawa wizualna może różnić się od klasycznych blogów fabularnych, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci odnaleźć się na start.

Przejdź do poradnika